Pasowanie na czytelnika

Dnia 24 stycznia w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję uczennice z kl.5 wraz z panią bibliotekarką przygotowały część artystyczną, podczas której uczniowie klasy I poznali zasady obowiązujące w bibliotece i odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.                                              Pierwszoklasiści uczestniczyli także w dwóch konkursach : „Moja ulubiona postać z bajki” i plastycznym „Nasza biblioteka szkolna”.
   Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki.