Wycieczka do Wiśnicza

W dniu 3 października kl.5 i 6 uczestniczyła w wycieczce na zamek w Wiśniczu. Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem największy po Wawelu zamek w Małopolsce.

Następnie uczestniczyli w warsztatach alchemicznych. W tajemniczej scenerii wiśnickiego zamku uczniowie przenieśli się do czasów, w których alchemia była sztuką niezwykłą. Warsztaty składały się z historycznej pogadanki połączonej m.in. z pokazem alchemicznego sprzętu i „wybuchowych” doświadczeń, z odczytu tajnej wiadomości i zawiłej receptury alchemika oraz części praktycznej, podczas której uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty.

W dalszej części pobytu na zamku dzieci miały okazję uczestniczyć w niezwykłym pokazie Bastion VR, który jest nowatorską i unikatową próbą przedstawienia odległej historii przy pomocy najnowszych technologii wizualnych. W Bastionie VR można wybrać się w podróż w czasie po wiśnickim zamku. Uczniowie zobaczyli jego wnętrza i życie mieszkańców w XVII wieku. O realizm zadbano m.in. wykonując przestrzenny skaning laserowy budowli. Rzeczywiste przedmioty z wyposażenia zamkowego muzeum połączono ze światem wykreowanym dzięki współczesnej technice.

Wycieczka do zamku w Wiśniczu na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów.