DZIEŃ ZIEMI W SP1 W BUDZOWIE

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się ekologiczny apel. W tym dniu nasza szkoła została udekorowana plakatami , które wykonali uczniowie z klas 4-7. Plakaty zwracają uwagę na problemy, z jakimi musi zmagać się nasza planeta. Uczniowie kl.6 przedstawili ważne informacje związane ze stanem naturalnego środowiska na Ziemi i przekazali propozycje ekologicznych zachowań. Zespół FANTAZJA, który zdobył I miejsce na Ekologicznym Festiwalu w Stryszawie, zaprezentował swoją ekologiczną piosenkę.
   Następnie odbył się konkurs MODY EKOLOGICZNEJ dla kl.1-3. Uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie stroje wykonane z odpadów i śmieci. Stroje były bardzo pomysłowe i ciekawe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drzewka do posadzenia, które przekazało nam Nadleśnictwo Sucha.
   Na zakończenie zostały rozdane nagrody za ekologiczne konkursy : „Domek dla murarek”, „Planeta kontra plastik” , z Ekologicznego Festiwalu i konkursu mody ekologicznej.

WYNIKI KONKURSU „EKOLOGICZNA MODA” DLA KL.1-3”
I MIEJSCE: ALEKSANDRA RYSZAWY, SARA DANEL I JAN ZARĘBA
II MIEJSCE: LENA KOT, KINGA DOBOSZ I NINA GABRYŚ
III MIEJSCE: KAROLINA BŁASIAK I HANNA PIECZARA
NAGRODA PUBLICZNOŚCI : ANTONI GIGOŃ

Gratulujemy wszystkim młodym ekologom!